6 Haziran 2009 Cumartesi

Nişantaşı
Nişantaşı'nın havasındanmıdır suyundanmıdır nedir ? .Herkes rugan ayakkabı gibi pırıl pıspırıl geliyor gözüme.Kadınların paso son model çantaları kollarında asılı ,benzer tarz kıyafetler,aynı tarz röfleli saçlar,ağır bir parfüm bulutu,solaryumdan sarı-kara suratlar ,geçen seneden beri içime bulantı veren Tom Ford gözlükler..Botox ve dolgu sayesinde aynı tarz mimikler..Yanımdan az önce geçen kadını sanki biraz ilerde tekrar görüyorum.Eskilerin reklam filmleri gibi ,birileri tekrar tekrar aynı figüranları geçiriyor sanki kameranın önünden.Hiç mi bir insanın tarzı olmaz be kardeşim ,herkes nasılda meraklı fotokopiyle çoğaltılmış gibi dolaşmaya.Bugün köşede dilenen yaşlı kadın " Allah ne muradınız varsa versin ", deyip"çok merci" diye teşekkür edince para veren kadına .Eh artık "yuh" dedim.Nasıl bir bulaşıcı başkalaşımsa bu, dilenci teyze bile almış nasibini.


Bebek ya da Bağdat Caddesi bu kadar değil Nişantaşı'nda var bir enteresanlık.İsveçli bilim adamlarını bu bölgeyi analiz etmek üzere davet ediyorum.:).

14 yorum:

 1. ya ben özellikle de botox a bitiyorum.
  ne bicim mimikler ay pardon ne bicim mimiksizliktir o öyle.
  beton gibi geziniyorlar.
  sahsen 50 yasima geldigimde yasamin bana kattigi cizgilerle kalmayi isterim.

  YanıtlaSil
 2. hep gıcık kapmışımdır "merci". Nişantaşını da iyi bilirim. Liseye giden kızlar vardır, hepsi prototip, allam nerden öğrenirler, kollarına bir çanta, saçlar 80 kere işlemden geçmiş, böyle ulaşılmaz, kalkık burunlar. Ulen daha 16-17 yaşındasınız veletler, 40 yaşında göstermenin manası ne?.
  İzmiri bu yüzden seviyorum, heryer Nişantaşı ama oradaki tipler gibi değil. İzmirde fakir de pırıl pırıl giyinir zengin de. Bi kız tanımıştım, daha doğrusu tanıştırılmıştım, Etel, sarışın masmavi gözler, aynı şeker kız Candy. Çok güzel bir insandı ama bir türlü ikimizde de o kıvılcım oluşmamış arkadaş olmuştuk. Etelin çevresinde çok tip vardı böyle, Nişantası tayfası. Bazen kavalyelik ederdim ona, bir süre sonra dayanamadığımı görüp "hadi kaçırayım seni" derdi. Bazen aralarından böyle tipler de çıkıyor işte.
  herneyse, bu da böyle bir anıydı işte

  YanıtlaSil
 3. Çünkü Nişantaşı Sabetaycıların meskeni, Beyaz Türklerin gözbebeğidir..
  Bkz: Sabetaycılık nedir? Sabetaycılar Kimlerdir?

  YanıtlaSil
 4. Zehra ,benim takıldığım asıl nokta insan bir başkasına niye bu kadar benzemeye çalışır ?Hiç mi kişiliğin ya da bir tarzı olmaz bir insanın ?

  Uykusuz,dilenciler bile "merci" diyorlarca vay halimize :))

  Adsız,Sabetay ve Sabetay Sevi ile ilgili çok okumuşluğum var.Sana katılmıyorum.Çünkü bahsettiklerim çakma Nişantaşı'lılar gerçek sahipleri sessiz sakin kendi hallerinde hayatlarına devam eden insanlar.

  Benim bahsettiklerim ,çevre ilçelerden zühur eden gruplar :))

  YanıtlaSil
 5. Adsız,
  söylediğine kesinlikle katılmıyorum.
  En basidinden mantık yürütmen yeterli. Sabetaycılar tarih boyunca saklanmak zorunda kalmışlardır, oysa Nişantaşı hep modern, açık olmuştur.İzdüşümlerin bahsettiği konu ancak, kapitalist, benliğini yitirmiş, yoz insanlar,olarak açıklanabilir, bunun da beyaz Türklerle alakası yoktur. Ne zaman ne kadar kapitalistleşmişiz, Özal ve Tayyip efendi dönemini incelemenizi öneririm.

  YanıtlaSil
 6. cok merci kopkopppp oldum hakkaten ilginc...

  YanıtlaSil
 7. Uykusuz ne yapmışsın öyle ,benliğini kaybetmiş ,yoz insanlar falan ...Bu çiviyi çekiç yerine,balyozla çakmaya benzemiş :))

  Ashure,evet dilenci tezenin irritasyonuyla başladı herşey :)

  YanıtlaSil
 8. doğruyu sölemişim işte İzdüşümler, 9 köyden kovsunlar beni :)

  YanıtlaSil
 9. Adsız bu muhabbetin uzayıp gitmesini istemediğim için ilk defa bir yorumu yayınlamıyorum .

  Sadece şunu söylemek istiyorum sana "Sabetay ve Sabetay Sevi " diye bir şey yok diyorsun sonrada Sabetay Sevi kurucusu diyosun .Yazılanları eleştirmek için okuma lütfen yazılanı anlamak için oku.

  YanıtlaSil
 10. Tarzları gibi ruhları da aynıdır o anlattıklarının İzciğim..
  Biri ne yaparsa diğeri de onun aynısını.Tatile nereye gidiyorsa o da kocasını hemen oraya..

  Başkası olma kendin ol..
  Böyle çok daha güzelsin..

  Şarkı bile yapılmış :))

  Genç bir dilenci çocuk yıllar önce ''Teşekkür Ederim'' demişti bana da :) Onu anımsadım..
  Sevgilerimle..

  YanıtlaSil
 11. Zeugma'cım gecikme için kusura bakma, yorumunu yeni gördüm :((

  Fotokopi hayatlar ,fotokopi tatiller değilmi ? :)

  YanıtlaSil
 12. Olayı nasıl Sabetayistlere bağlamışlar ben anlayamadım ama, çok tuhaf.

  Mesele ego tatmini, doyum, başkalarına benzeşme isteği basit; ister yahudi olsun, kabalaya takılsın, fark etmez.

  YanıtlaSil
 13. Herhalde sabetayı yeni öğrenmiş ve cümle içinde kullanmak için bu postu seçmiş diye düşünüyorum hiçkimse :))

  YanıtlaSil
 14. O kadar belli oluyor mu yahu? :))

  Aslında duymuştum ama bu vesileyle daha detaylı öğrenme fırsatım bile oldu, derin bir birikim var bu meselenin dibinde bence.

  YanıtlaSil

Sen Yazmazsan,Ben yazmazsam nasıl çıkar bu postlar aydınlığa ...