2 Ağustos 2011 Salı

M.Ö.


Yediğim içtiğim benim olsun gördüklerimi anlatayım ben değil mi?

Böyle bodozlama dalış yaptığım için kusura bakmayın öbür türlü ellerimi her an klavyeden çekebilirim çoğu zaman yaptığım gibi...O yüzden yazıyorum.

Ha aşağıda okuyacaklarınızın çoğu diğer yazdıklarım gibi Lafı güzaf efendim ...

Öyle hayatın sırrını vermemi bekliyorsanız avucunuzu yalarsınız :)


Şimdi ben çocukluğumdan beri düşünce gevişi getiren bir insan evladıyım.Düşünce gevişi deyince aklınıza büyükbaş hayvanları getirmeyiniz çok rica edeceğim...

Hani o sevimli mööö'ler yedikleri  şeyleri tekrar tekrar geviş getirirler ya ben de yaşadıklarımı ,gittiğim yerleri düşünce gevişiyle yaşarım tekrar tekrar...en çok da burada ağaç evim dediğim blogumda(yazmasak da çizmesek de orda bir blog var biliyorum yani :)

Şimdi geçtiğimiz ayı yiğen=yiyen  kontenjanıma hibe ettim.

Ne zamandır Teyze,hala kategorisinden pek kendileriyle ilgilenemiyordum.Bir nevi günah çıkarttım temmuz ayı içersinde...Kısmetse Ağustos yine şahsen kendime ait olacak ;)

Şimdi 5 yiğenim var.Üç teyze ,iki halayım onların gözünde...

Bu ay en ballıları Nisa'ydı içlerinde...Kendisi 15 yaşında güzel bir genç kız olsa da  hala halasının(İlk kez bu iki kelimeyi yan yana kullanıyorum çok heyecanlandım :o) böğürtlen gözlüsüdür.

Kendisinin doğum günü münasebetiyle söz verdiğim üzere Teoman konserine gidildi.(Bon Jovi 'ye götüremediğim için bir yerde vicdan muhasebesi konseri:)

Açık havaya bu sene hiç gitmemiştim.Daha mı kötülemiş ne?Koltuklar ,organizasyon(MOS) hiç beğenmedim. Biletixle bilet alırken bir sürü abukluk ona ayrı uyuz oldum.

Kazasız belasız yerimize oturduk .Nisa ilk kez konsere geliyor istyorum ki her şey özel olsun.Ama nerde...Önden çıkan bir abi hayatımda ilk kez gördüğüm elips top şeklindeki aletleri çalarak müzik yaptı ama ben dahil hiç kimse beğenmedik.Bir saat gibi uzunca bir süre çalınca Nisa konser safi bu adamla sürecek diye endişe etmeye başlamışken nihayet Teoman çıktı sahneye...

Kendisinin günahını almayayım ama sanki alkollüymüş gibi geldi bana...Orkestrasıyla senkronu bir tülü yakalayamadı.Sesi detone oldu vs.Üç beş şarkı sonra bütün orkestra içeri gitti eyvah dedim herhalde konser bitti.Teoman akustik gitarıyla tek başına sahneye çıktı ve ardı ardına çok güzel şakıdı.Şakıdı diyorum arada ıslıklar çaldı,armonika çaldı bildiğiniz şakıdı :)

Sonra  düet yaptığı İrem diye bir hanım kızımızla "bana öyle bakma"yı söyledi.Teoman bir açıldı pir açıldı .Kötü başlayan konser güzel bitti.

Bir gece öncesinde Badel ve Nisa'yla Harry Potter'ın  son filminin helvasını kavurduk.Bu arada Badel en büyük yiğenim 20 li yaşlarda üniv.2 sınıf öğrencisi olan yiğenim teyzesinin ilk göz ağrısı ve çok ufak yaşlardan beri en iyi dostlarımdandır..En iyi kitap arkadaşımdır.Diğerlerinin aksine kitap çok sever olduğu için çok paslaşırız kütüphanemizden...Hatta bana Harry Potter virüsünü kendisi bulaştırmıştır.Bütün seriyi  birlikte okuyup ebedi bir eser gibi üzerinde çok tartışmışızdır.Sonra sinemaya aktarıldığında Nisa ve Badel'le birlikte Harry Potter kardeşliği kurup  vizyona gelir gelmez hep birlikte seyretmişizdir.Bknız.

Aynı Harry ve arkadaşlarının her filmde büyüdüğünü izlemek gibiydi onlarla son filme gitmek...

Önce kahve dünyasında kahve ve dondurmalar eşliğinde sohbet ettik.İki tane birbirinden komik ve fırlama yiğeni olunca insanın gülmekten yüz kasları ağrıyabiliyormuş o gün onu gördüm.İkisi de erkek arkadaşlarından yeni ayrıldıkları için pek bir dertli yaralı ceylandılar o gece  ...O yüzden bol miktarda erkek dedikodusu yaptık .

Filmden çıktıktan sonra üçümüz de çok güldük.Kahramanların büyümüş hallerini özellikle Ron'u mahallemizin kasabı şekli veren  ve Harry'nin saçına fön çektirerek büyütmeye çalışan yönetmeni esefle kınayıp selamlarımızı yolladık.

Eve  döndüğümde en küçük yiğen kontenjanından Mina (Yaş 9 hala kontenjanı)hazır asker  gibi beni bekliyordu.Çünkü filme ve konsere gelememişti.Ertesi gün ona  özel alışverişe çıkıldı.yemekler yenildi,dondurmalar,çikolatalar vsler derken gün bitti ben de bittim :)

Önceki hafta 13 yaşındaki ergen  yiğenim Yiğit(teyze kontenjanı) ve arkadaşlarıyla takılmaca.Havuza gitmek, su voleybolü ,bilek güreşi vs.

Şimdi  blogumun şurasında kendisini tanıtmıştım.Ama maymun iştahlım falçatam devam etmediği için öyle tanıttığımla kaldım :)

Artık benim literatürümde  yeni bir paradox var a dostlar !

Bir ergen yiğenden daha beter ne olabilir?Ergen yiğenin ergen arkadaşları...Bu yaşlarda çocukları  ya da yiğenleri olanlar ne demek istediğimi gayet iyi anlamışlardır sanırım :)

Hele mayıs ayında kendisinin doğum günü münasebeti dolayısıyla 9 ergen arkadaşıyla halı sahada  tek başıma mahsur kaldım ki evlere şenlik...Anne ve babalar gelince ben hemen arazi oldum :)

O gün kız erkek hiç bir çocukla iletişime geçmek istemedim niyeyse:)

Geriye kim kaldı?

Hah Derin 10 yaşındaki teyze kuzusu...kendisi doğduğundan itibaren pek bir bana benzetilir.Huyu suyu benzemesin dedim ama o da benzedi maalesef...İnatçının önde gideni :)

Her ne kadar iki keçi aynı köprüde pek sık karşı karşıya gelsek de medarı iftiharımdır o benim...

Derin ve Hannah Montana hayranı iki kız arkadaşıyla evde kareoke partisi yapıp bol bol hoplayıp zıpladık.Şarkı söyleme yarışmaları ,dondurmalar,sinema partileri derken bir temmuz ayını da böyle huşu içinde geçirdik.

Temmuz ayında kendim için yaptığım tek şey çekirdek kızları ve Zilsiz'in arkadaşlarıyla MFÖ konserine gitmek oldu ki o da ayrı bir post konusu olsun.

Sevgiler,hörmetler hepinize  :o)