4 Temmuz 2009 Cumartesi

Bezgin bekirGünlerdir geç geliyorum eve.Ne yazabiliyorum o saatten sonra,ne de okuyabiliyorum siz çemberimdekileri hakettiğiniz gibi.Nasılsa boş bir anımda detaylı okunacaklar arasındasınız diye itinayla bekliyorsunuz .


Bu gece gelir gelmez dolaptan buz gibi bir mariachi açtım .Nicedir yapmadığımı yapmak için keyifle oturdum pcnin karşısına.Sabah çok erken kalkmalıyım ama olsun.Canım ,şu an buz gibi bira eşliğinde , hiçbir konu olmaksızın yazmak istiyor.Ne zamandır yaptığım gibi ,sonucunu düşünmeden yaşadığım gibi ellerim klavyede yazsın istiyor parmaklarım .


Yarın kargaların kahvaltılarına müteakip erken kalkıp yollara düşmeliyim.Ama pazar günü acelem yok.Şimdiden pazar sabahını planlıyorum.Uzun zamandır yapamadığım ,burcuma yaraşır sabah tembelliklerinden birini yapmak için..


Yine her zaman olduğu gibi hafta içi erken kalktığım saatlerde uyandıracak beni biyolojik saatim.Sonra yataktan kalkmadan,geceden yanıbaşıma konuşlandırdığım,her hafta düzenli aldığım uykusuz,leman, ve pengueni okuyacağım.Sonra yattığım yerden okurken gözlerim hafiften kapanacak,ben karşı koyamayıp tekrar uykunun sıcak kucağına bırakacağım kendimi .Sonra hazırlanmış kahvaltının ve mis gibi kahvenin kokusuna kapılıp beynim ayılmak isterken vücudumun ve göz kapaklarımın "biraz daha uyu n'olur bizim için "demelerine kulak tıkayıp uyku mahmurluğuyla kalkacağım.Yeşilliklere bakan balkonumda ,sanki pazar gününde daha çok şakıyan kuş cıvıltıları eşliğinde güzel kahvaltımı yapacağım.


Günlük gazeteleri alıp hatmeder gibi ,sade türk kahvemi içerken yarı uzanmış vaziyette okumaya başlayacağım keyifle.Her türlü alışveriş eksikliklerine kulaklarımı tıkayıp ,zinhar alışverişe ve o kaos trafiğe çıkmayacağım.Bütün gün malaklar gibi yatıp film izleyip müzik dinleyip biramı yudumlayacağım.


Evet, pazar günü hiçbir şey yapmamanın planını yapıyorum şimdiden.


Yarın kurşun asker beni pas geçip ,pazar gün ki tembel halimi hayalleyip pazar günki bana ve sizlere iyi haftasonları diliyorum.