4 Temmuz 2009 Cumartesi

Bezgin bekirGünlerdir geç geliyorum eve.Ne yazabiliyorum o saatten sonra,ne de okuyabiliyorum siz çemberimdekileri hakettiğiniz gibi.Nasılsa boş bir anımda detaylı okunacaklar arasındasınız diye itinayla bekliyorsunuz .


Bu gece gelir gelmez dolaptan buz gibi bir mariachi açtım .Nicedir yapmadığımı yapmak için keyifle oturdum pcnin karşısına.Sabah çok erken kalkmalıyım ama olsun.Canım ,şu an buz gibi bira eşliğinde , hiçbir konu olmaksızın yazmak istiyor.Ne zamandır yaptığım gibi ,sonucunu düşünmeden yaşadığım gibi ellerim klavyede yazsın istiyor parmaklarım .


Yarın kargaların kahvaltılarına müteakip erken kalkıp yollara düşmeliyim.Ama pazar günü acelem yok.Şimdiden pazar sabahını planlıyorum.Uzun zamandır yapamadığım ,burcuma yaraşır sabah tembelliklerinden birini yapmak için..


Yine her zaman olduğu gibi hafta içi erken kalktığım saatlerde uyandıracak beni biyolojik saatim.Sonra yataktan kalkmadan,geceden yanıbaşıma konuşlandırdığım,her hafta düzenli aldığım uykusuz,leman, ve pengueni okuyacağım.Sonra yattığım yerden okurken gözlerim hafiften kapanacak,ben karşı koyamayıp tekrar uykunun sıcak kucağına bırakacağım kendimi .Sonra hazırlanmış kahvaltının ve mis gibi kahvenin kokusuna kapılıp beynim ayılmak isterken vücudumun ve göz kapaklarımın "biraz daha uyu n'olur bizim için "demelerine kulak tıkayıp uyku mahmurluğuyla kalkacağım.Yeşilliklere bakan balkonumda ,sanki pazar gününde daha çok şakıyan kuş cıvıltıları eşliğinde güzel kahvaltımı yapacağım.


Günlük gazeteleri alıp hatmeder gibi ,sade türk kahvemi içerken yarı uzanmış vaziyette okumaya başlayacağım keyifle.Her türlü alışveriş eksikliklerine kulaklarımı tıkayıp ,zinhar alışverişe ve o kaos trafiğe çıkmayacağım.Bütün gün malaklar gibi yatıp film izleyip müzik dinleyip biramı yudumlayacağım.


Evet, pazar günü hiçbir şey yapmamanın planını yapıyorum şimdiden.


Yarın kurşun asker beni pas geçip ,pazar gün ki tembel halimi hayalleyip pazar günki bana ve sizlere iyi haftasonları diliyorum.

8 yorum:

 1. Bugün balığa gitme planlarım vardı hem de rahat rahat, ancak rüzgar izin vermedi bu İzmir sıcağında kös kös evde oturuyorum. Ne yapıcam? oturur biraz gitar calarım, internetin onunden ayrılmam, akşam belki arabayla deniz kenarınnda 1-2 tur atarım sonra gene kös kös ev. İnsanın arkadaşsız kalması çok kötü bişi.

  YanıtlaSil
 2. ''Bezgin Bekir'' demek :)))
  Canın ne istiyorsa onu yap bence de böyle..
  Çemberdekiler senin ne kadar yoğun olduğunu biliyor,merak etme..
  Ne güzel anlatmışsın yapacaklarını ve gerçekleşmeye başlayanları..
  Yat, yuvarlan, dinlen :))
  Benim yerime de hatta :))

  Güzel bir hafta sonu ve ardından şahane bir hafta dilerim..

  YanıtlaSil
 3. Uykusuz,İzmir'de arkadaşın yok mu hiç?

  Zeugma bezgin bekirlikten iki gündür buraya dahi uğrayamadım :)

  YanıtlaSil
 4. Farkındayım..
  Yorumlarımız hapis kaldı :)))
  Ama bu iyi dinlenmiş olduğuna işaret sanırım..

  YanıtlaSil
 5. Balıkçı dostlarımdan başka yok malesef. İnsan 35 inden sonra arkadaş edinemiyor. Yaşadığın büyüdüğün yer İstanbul napıcan, hepsi orada kaldı.

  YanıtlaSil
 6. Püff yine hapis kalmışsınız :((

  Uykusuz,gerçek dostlarınla aranda mesafe önemsizdir.Seninkiler İstanbul'da kaldılarsa bir telefona bakar.Hoş istediğin zaman iki tek atıp dertleşemezsin kareşı karşıya o da bir uçak biletine bakar :)

  YanıtlaSil
 7. O kadar kolay değil. Şartlar o şekilde değil işte. Şöyle diyelim, telefonla görüşmek malesef yetmiyor, uçak bileti almak o kadar kolay, gel gör ki nası bırakıcan geride? üstelik herşeyi sana bağımlı ise, ben istanbula dertleşmeye gidiyorum mu diceksin? Hafta başından başlar, "bu hafta denize gitcek miyiz, bu hafta sonu napıcaz"

  YanıtlaSil
 8. Hep bu şekilde miydi peki ,sonradan mı bu hale geldi ?Başlarda vardı seni rahatsız etmiyordu da şimdi mi rahatsız ediyor?

  YanıtlaSil

Sen Yazmazsan,Ben yazmazsam nasıl çıkar bu postlar aydınlığa ...