30 Kasım 2010 Salı

YİHHUU !!!Tarihe notumdur.


Bu sabah itibariyle İstanbul 'da bir hastanede bir bebek dünyaya geldi.Bu bebeğin diğer binlerce bebekten ne farkı var.Annesinin dört kere dünyaya getirdiği ama maalesef sağlık sorunlarından dolayı yaşamadığı kardeşlerinin sonuncusu ve sağlıklısı.Bir süpriz yaptı anne babasına ve hiç beklemedikleri bir anda "ceee ben geliyorum" dedi.


Annesi ofisimizde bize güzel yemekler pişiren ve bana bıkmadan usanmadan her daim kahve yapan ve gün içersinde güzel saf kalbiyle bana enerji veren en olunmaz anlarda sıkıntılarda farklı bakış açısıyla rahatlatmaya çalışan o anlarda bile acaip yorumlarıyla beni gülmekten öldüren Elmas'ımız.


Hamileliğinin son dönemlerinde yine sıkıntılar baş gösterdi.Bebek su kaybetmeye başladı.Bana dedi ki "Biliyomusunuz sizin isminizi koyucam kızıma bana siz uğur getirdiniz.Hem kızımda sizin gibi sabırlı ve tuttuğunu koparan biri olsun,sizin gibi inatçı olsun .Annesi gibi sessiz olmasın ezdirmesin kendini."Bu sözleriyle beni gider ayak yine çok mutlu etti.Yirmi gündür hastanedeydi.Her seferinde ondan telefon geldiğinde tatsız bir şey duymak endişesindeydim.


Ama bu sabah onun telefonuyla gözümü açtım.Dedi ki "Adaşınız da gözlerini dünyaya açtı"Afyonum patlamadan içimde sanki havai fişekleri patlamaya başladı.Hani Allah uzun sağlıklı ömürler versin kaç tane yiğenim var bir sürü arkadaşlarımın çocuklarının doğumuna şahit oldum.Uzun zamandır bu kadar sevindirici bir doğum haberi almamıştım.Artık çocuk sahibi olmaktan ümidi kesmiş anne babaya bu dünyada verilebilecek en güzel hediye.Allah tüm isteyenlere nasip etsin inşallah.
Ve son olarak...
"Biricik kızımız ,gözümüzün Nur'u ,sevdiklerinle sağlıklı,huzurlu ve hep mutlu mutlu yaşa olur mu?İyi ki doğdun.İyi ki inatla hayata tutundun.Hayat bazen üstüne üstüne gelecek.Olsun aynen şimdi yaptığın gibi sana söylenenlere değil kendi bildiğini yapmaya devam et.Ha bu arada inatçlığının bana benzemesini isteyen annen eminim pişman olacak bir süre sonra ama olsun.

Sen bu yolda devam et :))"
Öperim o güzel yanaklarından.
Adaş teyzen.


14 yorum:

 1. Gelen mesajda nasıl tüylerim diken diken oldu anlatamam.Nee diye bir bağırmışım bütün departman bana baktı.Ahhh Elmas Hanım,yüreği güzel insan,Allah sonunda gönlüne göre verdi.
  Ömrü uzun,sağlığı yerinde ve çok şanslı bir bebek olsun inşallah.

  YanıtlaSil
 2. Amin Zilsiz'im.En az benim kadar sevineceğini bildiğim için önce sana haber verdim.şimdi fotosunu yollamış senin peruklu bebişten hallice saçlı kızımız ;))

  Darısı Burcu kuşun başına ?sahi onun kaç ayı kaldı ?

  YanıtlaSil
 3. Kuzum, Allah analı babalı büyütsün, yüzlerde hep bir gülümseme olsun, kendi yüzünde güller açsın...

  Sağlıkla kalın...

  YanıtlaSil
 4. Hay Allahım!!!
  ''Peruklu bebiş'' takıldı şu an gözüme, öldüm gülerken :)))

  Heyecanla ve yer yer duygulanarak okudum bu güzel doğum hikayesini..
  Elmas güle güle büyütsün adını koyduğu bebeğini..Söyle ona çok isabetli bir seçim!
  Senin o güzel yüreğini ve insani değerlerini yüzünü hiç görmeden sevdim ben.. Muhteşem bir bebek olacağından eminim :)

  Öpüyorum bebeği, annesini ve tabii ki SENİ..
  İyi ki doğmuş, nice uzun yıllarda adaş teyze-bebiş hep birlikte olun mutluluklar içinde :)

  Sevgilerimle...

  YanıtlaSil
 5. iyi o zaman zor geliyordu zaten 2 saat izdüşümler yazmak,
  bahtı açık ömrü uzun olsun,bu arada bişi üstüne bişi çıktı arayamadım, aklımdasın arıcam.

  YanıtlaSil
 6. *Sazan'ım hepimizin yüzünde güller açsın.Sağlıklı ,sıhhatli bol haberleri güzel günlerimiz olsun.

  Öptüm:)

  *Zeugma'cım sabah ki haber gibi yüzümde güller açtırdın sen de .ne güzel şeyler söylemişsin çok teşekkür ederim.Samimiyetim ekrandan geçebiliyorsa ne mutlu bana :))


  Amin inşallah sağlıklı sıhhatli nur topu gibi olsun inşallah.Evet hala teyze kontenjanından şımarıklığım devam ediyor :))

  Bu arada tesadüf müdür nedir ?İkidir yoluma turkcelin daha fazla hayat bandosu çıktı.Karnaval alanı gibi dum tıss dum tıs içinde sokaklar tabi bugün olması pek bir anlamlı oldu.:))

  Onlar hastaneden ben buradan yolladık öpücüklerimizi :)

  *Uykusuz'cum just call me İz ;)) Amin inşallah sağlıklı ,sıhhatli bir yaşamı olsun onunda tüm bebeklerinde :)

  Ok müsait olduğunda konuşuruz.Öpüyorum :)

  YanıtlaSil
 7. Geçmez mi hiç?
  Vefalısın, dürüstsün, hanımefendisin her şeyden önce...
  Onca yıldır blog arkadaşıyız. Hiçbir zaman ödün vermedin bunlardan. Yoksa devam edebilir miydik?

  Öpüyorum sevgiyle :)

  YanıtlaSil
 8. Zeugma'cım egom bugün uçan balon gibi tavan yaptı sayende:))Güzel sözlerin,güzel kalbin ve tabiki dostluğun için ben teşekkür ederim.

  Öptüm :)

  YanıtlaSil
 9. Zeugmacım,
  Ben sana yolluyayım o peruklu bebişi de gör ve gül:)

  Dipçik not:Kuzuu yarın konuşalım ofiste değilim mail vs atarsan göremem. işin yoksada akşama yeni bir plan var ilgini çeker kesin.Hem Reyhan hanım taklidide yapıcam:)

  YanıtlaSil
 10. Zeugma'cım,bak Zilsiz peruklu bebği yollayacakmış sana ki herkese yapmaz ben bildiğim için söylüyorum :))

  Zilsiz'im yarın ne olduğunu bilmeden her türlü programa evet diyorum çünkü ...çünkü Sen Reyhan takliti yaparken ben de sana anlatırım denizi ve karartıyı...:(

  YanıtlaSil
 11. Sevgili İzdüşüm;
  Elmas ananın hayata tutunmayı bilen bebeği, yani adaşın dilerim ailesine ve çevresine şans getirir.Kendi de mutlu-mesut ve şanslı olur.
  Hoşgeldin bebek... sevgilerimle.

  YanıtlaSil
 12. Sevgili Sufi ne güzel demişsiniz Elmas Ana diye.Kendisini ziyarete gittiğimde bu yazdıklarımızı götürücem kendisine biliyorum ki mutluluğu ikiye katlanacak :))

  Çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için.Hepsine ve daha fazlasına amin diyorum adaş bebek için .

  Sevgilerimle :)

  YanıtlaSil
 13. Çok duygulandım...ve büyük bir mutluluk duydum, gülümseyenlerin yüzündeki o neşeyi ve o bambaşka duyguyu yaşamışcasına..Elmas'ın bebeğine hayat da gülsün isterim..Güzel olsun şansı bahtı...

  Bebeği öperim, anneyi tebrik eder senin de o güzel yüreğine sevgilerimi gönderirim...

  Sağlık, sevgi ve huzur dolu yaşamlar hepinize...:)

  YanıtlaSil
 14. Sevgili Esmir güzel sözlerin için çok teşekkür ederim.Hayat adaş bebeğe ,sevdiklerine ,bize ,sevdiklerimize hepimize gülsün inşallah hiç yüzünü dönmesin :)

  Sevgilerimle :)

  YanıtlaSil

Sen Yazmazsan,Ben yazmazsam nasıl çıkar bu postlar aydınlığa ...