29 Eylül 2010 Çarşamba

ACI

Hareketli bir gündü akşam üstüne doğru arkama yaslanıp soluklanmak isterken aldım haberi.Bir ay önce bir müşterimiz kızıyla birlikte ofise gelmişti.Annesiyle kahvelerimizi içerken havadan sudan yaptığımız sohbet bir şekilde yanındaki kızına döndü.Kızını anlatmaya başladı gururla ve övgüyle .Yakınlarda iyi bir bankada işe başlayacağını sonraki hedeflerini yurt dışında aldığı eğitimleri v.s .Kahvelerimizi içtik tekrar görüşmek üzere vedalaştık her ikisiyle de.

Akşam üstü ortak bir tanıdığımızla telefonda konuşurken "olanları duydun mu ?" dedi."Hayırdır ne oldu ?" dememle beni altüst eden o kötü haberi verdi.İsim kullanmak istemiyorum ama bir ay önce annesiyle birlikte ziyaretimize gelen kızımız bir kaç gün önce bir apartman boşluğunda ölü bulunan kızımızmış.

Kahroldum.Ne diyeceğimi bilemedim.Belki sadece bir saatlik bir tanışıklığımız vardı.Ama o gün annesinin ona bakışı ,gururlanışı ,geleceğiyle ilgili yaptığı planlar hepsi kulağımda tekrar tekrar dönüyor.


Ailesi perişan olmuş .Ben dış kapının mandalı olarak bu kadar üzülmüşken sevenlerini düşenemiyorum.Offf ! Allah yardımcısı olsun annesinin.

Şimdi bir sürü şeyler yazılıyor çiziliyor konuyla ilgili.

Hepsi fasa fiso.

Ben o gün pırıl pırıl parlayan idealleri olan çok tatlı bir genç kızla tanışmıştım.

Artık yok.

Allah rahmet eylesin.

10 yorum:

 1. Allah rahmet eylesin, medyadan takip ediyorum

  YanıtlaSil
 2. Hadi yaa!!!!
  :((
  İki gündür gazetelerde gördüğüm o kızı mı anlattın şimdi sen??

  Ne kadar üzülmüştüm ve halen görüntüleriyle aklımda hep...
  Senin nasıl bir ruh hali içinde olduğunu tahmin edebiliyorum şu an..''Geleceğiyle ilgili annesinin yaptığı planları'' dinlemen özellikle. Deler geçer insanı...

  Ama şimdi sen onun gökyüzünde parlayan minik bir yıldız olduğunu düşünmeye çalış..

  Allah rahmet eylesin..
  Ve ışıklar içinde yatsın..

  YanıtlaSil
 3. Ölüm var yazık ki. Hem çok fazla gerçek. Sıralı ölüm versin Tanrı derler ya. Öyle olsun gerçekten. Işıklar içinde uyusun. Ailesine de uzaktan sabır dileyebiliyorum yazık ki :(

  YanıtlaSil
 4. Zeugma,maalesef evet.

  Ne acı değil mi biz planlar yaparken ,kader nasıl sonlar hazırlıyor her birimize .

  Allah sabırlar versin hakikatten duyduğumdan beri nefes alamıyorum sanki :((

  YanıtlaSil
 5. Pandora,çok yakınlarını kaybetmiş biri olarak ölümün soğuk nefesini çok iyi bilirim.Ama inan her seferinde gafil avlıyor.

  Maalesef bizlerde uzaktan başsağlığı ve sabır dileklerimizi iletebiliyoruz sadece.


  Allah geride kalanlara güzel günler ve sabır versin inşallah :(

  YanıtlaSil
 6. Kısacık bir sohbeti paylaştığın birinin kaybı bile ne kadar yıpratıyor insanı..Allah rahmet eylesin.Umarım yine yasal boşluklardan yararlanıp 3-5 yıl cezayla kurtulmazlar.Çok üzüldüm..

  YanıtlaSil
 7. Ayşegül amin.Umarım olaylar netleşir,hak yerini bulur.

  YanıtlaSil
 8. Haberin detayını habertürk te okumuştum bende.
  Çok üzüldüm, allah rahmet eylesin.

  Ölüm okuyorum bugünler. anneannem öldüğünden beri neredeyse hergün bir ölüm haberi daha aldım sevdiklerimden. Hazan mevsimi garip bir tesadüfilik taşıyor sanki...

  YanıtlaSil
 9. Efsa'cım ben de artık o haberleri pas geçiyorum.Maalesef müşterimizin kızı olduktan sonra haberin detaylarını okudum.Beni mahvetti.

  Amin canım :(

  YanıtlaSil

Sen Yazmazsan,Ben yazmazsam nasıl çıkar bu postlar aydınlığa ...