26 Temmuz 2009 Pazar

Tatil
Geçen pazar beykoz dolaylarında günümü gün ederken ,"havaya bakın! " uyarısıyla tüm kafalar gibi benimkide gayri ihtiyari yukarı çevrildi.Tepemizden koyu gri bulut gibi koca bir leylek sürüsü geçiyordu.Bir yerlere göç ediyorlardı sanırım.Ama nedense , pistin boşalmasını bekleyen uçaklar gibi tepemizde dolanıp durdular bir süre .Gittikleri güzergahla ilgili bir değişiklik mi oldu.Yoksa geride kalan arkadaşlarını mı bekliyorlardı bilemiyorum.
Şu varki leyleği havada gördüm.Tatilime iki hafta kala ,sadece bununla yetinmeyip sürüdeki leylek sayısı kadar yeni yerler ,yeni tatiller diliyorum kendime.Hoş fotoğrafı çektiğim sene leylek festivalinde menbasına gitmiştim bu arkadaşların.Bir numaralarıda olmamıştı o ayrı.Ama bu sefer deplasmandalardı .
Umutluyum ..

6 yorum:

 1. Tam da ilk cümlede aklıma geleni sen sonlarda söylemişsin İz:)
  Leyleği havada görmek. Hem de sürüsüne bereket.
  Dilerim ki gördügün leylek sayısı kadar yeni yerler gez gör.
  Kimbilir belki de birlikte gördüğün insanlarla birlikte bir tur olayı falan gerçekleşir.
  Bu işte bir hayır var ama.Tatiline de iki hafta kaldığına göre ;)
  Ben de umutluyum yani ;)
  Sevgiler..

  YanıtlaSil
 2. Zeugma'cım kesin dünya turu yaparım o zaman .

  Darısı başına :)

  YanıtlaSil
 3. Şim İzdüşümlercim, çok şanslıymışsınız. Benim lise hayatım heybeliadada geçti, martıların sürü halinde taburun üstünden geçerken taarruzlarına!!! çok maruz kalmışızdır. O kadar bilet aldım gördüğün gibi hala inci kumsallı torpik bölgelerde değilim.
  Sene 2000 soğuk bir kış günü hafiften sulu var var. Bendeniz sanırım o zamanlar gene ateşlenmişim tam rümelihisarında yürüyordum ki denizde bi hareket hissettim. Kafamı çevirdiğimde, uflumun silme yunus olduğunu gördüm. O saatte geçen arabaların hepsi durdu inanılmaz bir olaydı. Gözümün görebildiği her metrekare yunus doluydu. Tabii o zaman yoktu kameralı cep telefonu vs. Sana iyi tatiller dilerim

  YanıtlaSil
 4. Uykusuz,benim hala umudum var :)

  Yunus olayı çok iyiymiş bu arada.

  YanıtlaSil
 5. yahu ben neden devamlı hatalı yazmışım, içki de içmiyorum bi süredir üstelik , alla alla

  YanıtlaSil
 6. Önemli değil arada ben de yapıyorum hızlı yazayım derken öyle hatalar :)

  YanıtlaSil

Sen Yazmazsan,Ben yazmazsam nasıl çıkar bu postlar aydınlığa ...