19 Ekim 2008 Pazar

Ceylin

Geçtiğimiz cumartesi sabahı " süpriiiz "sesleriyle uyandım.Doğumgünümde değil hayırdır inşallah derken odamın kapısında meraklı 3 çift göz gördüm.Ablam ve yiğenim Badoş Yanlarında da günün süprizi küçük bir kedi yavrusu.Bu eve çok köpek girmişliği vardı ama eşikten içeri ilk defa bir kedi giriyor.Tarihi bir an yani.

Bizimkiler doktor dönüşü Cennet'e uğruyorlar.Allah gecinden versin ,semt olana :).

Gittikleri kafede bir şeyler yerken yiğenim sırtında bir sıcaklık hissediyor.Bir bakıyor minicik bir kedi yavrusu.Bizimkisi tırsmakla, sevmek arasında tereddüt ediyor.Kediyi alıyorlar.Dışarı bırakıyorlar.Bi kaç dakika geçmeden pıtır pıtır kedicik yine geliyor.Koltuk ve sırt bölgesine yerleşmeye çalışıyor.İşte o zaman Badoş'un annelik iç güdüleri kabarıyor .Nolur bizim olsun eve götürelimmi diye tutturuyor.İki kişi geldikleri kafeden 2 kişi bir kedi olarak çıkıyorlar.Veterinere gidiliyor.Temizlik, ilaç ,kontrol ve uyarılar alınıyor.Evlerine gitmeden önce cicianneye uğrayalım diye düşünüyorlar.Hani bilirler ki köpekseverliğim meşhurdur.Ama hiç bir kedi ile flört etmişliğim yok.Kedilerle tek bağım Büyükada'da katıldığım bir fotoğraf gezisinde , bana bol bol modellik yapmaları .Üstteki fotoğrafta o geziden fotojenik bir arkadaşımıza ait.

Yiğenim adını ceylin koymuş.Adı çok manidar.Buldukları semtin adı Cennet ."Cennetten gelen anlamında"
Bayramda bize gelen çocukluk arkadaşımın yedi aylık kızının ismi aynı zamanda.Arkadaşım tekrar bize geldiğinde ,Ceylin diye seslendiğinde ona doğru adım atacak biri daha var .Umarım bozulmaz. :)

Neyse ceylini yere bıraktılar.Kedicik halıfleksde önce bir tuhaf oldu ay da yürüyen astronotlar gibi yavaş yavaş bana doğru geldi .Ben de sanki çok bayılırmışım gibi sevmeye başladım.Ama bu minik şey acaip oyun meraklısı çıktı.Kendini bana sevdirmek için türlü oyun yaptı. Yerde elimle döndürdüm ,patileriyle parmaklarımı yakalamaya çalıştı.Gazetenin üzerinde yuvarlanırken karşısındaki aynaya takıldı bakışları.Heykel gibi kaldı.Hiç hareket etmeden kendine bakıyor.Kuyruğuyla oynuyorum yok ittiriyorum yok.Takıldı kaldı aynaya.Bende üzerinde durduğu gazeteyi yavaş yavaş kenara çekiyorum.Gövdesi sağa doğru kayarken, kafa ısrarla sola gidiyor, aynayı görmek için.Çok komikti hali acaip eğlendim.
Doğduğum günden beri hep köpeklerimiz vardı.Onlara aşinaydım.Ama kedilerle münasebetim bu yaştan sonra başlayacak hadi hayırlısı..

4 yorum:

 1. kedi harika...ismi kendinden de harika :)

  YanıtlaSil
 2. Evet harika ama bu ufaklık o ufaklık değil .

  Ceylin henüz fotoğraflanmadı .Ailemizin kedisi ,çok yakında ,bu blogda ...

  Diye talep toplayayım:)

  YanıtlaSil
 3. bütün kedilerde ayna saplantısı mevcut :) şimdiye kadar büyükttüklerim hep aynadaki görüntülerine zıplaya zıplaya telef olmuştur... :)

  YanıtlaSil
 4. Ben amerikayı yeniden keşfedeceğim ceylinle :).Tahmini 1 aylık falan demiş veteriner ama pek bi hareketli bu .İlk vukuatını yapmış bile .3 .gününde vazoyu kırdı .

  Aynada ki görüntülerini başka bir kedi olarak algılıyorlar herhalde.:)

  YanıtlaSil

Sen Yazmazsan,Ben yazmazsam nasıl çıkar bu postlar aydınlığa ...